Na co se můžete těšit v prvním měsíci roku 2019? To naleznete níže v přehledu těch nejzajímavějších akcí, které nás v lednu v Lučině čekají. Srdečně Vás zveme na návštěvu!

 


Je mléko jed nebo lék?

Středa 2. 1. 2019 v 17:00

Mléko se řadí mezi kontroverzní potraviny, jedni na něj nedají dopustit, jiní ho zatracují. Jenže kde je pravda? Opravdu jej potřebujeme, abychom měli zdravé a silné kosti, nebo se bez něj docela dobře obejdeme?

Klub zdraví Havířov


SM cvičení neboli stabilizační a mobilizační systém

Od 4.1. 2019 od 15:30h
a poté každý pátek ve stejnou dobu   

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad, nebo ty, kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.


Lidé v pohybu“ – charitativní akce na podporu boccistů!


Základy asertivity

Úterý 8. 1. 2019 v 16:00
Dovednost prosadit se a zároveň respektovat potřeby druhých. Přímý, otevřený a svobodný projev  při zachování jak vlastní sebeúcty, tak i úcty a respektu
 k druhým. Nejde jen o techniky komunikace, odráží se i v celkovém postoji, jednání. Přijďte a získáte spoustu cenných rad a informací.

Lektor: Bc. Barbora Kahánková


Jak objevit svůj talent, napsat životopis, motivační dopis, či zvládnout pohovor na výbornou?

Středa 9. 1. 2019 v 16:00       
Ucházíte se o nové zaměstnání a čeká vás přijímací pohovor? Pracovní pohovor není jediným krokem na cestě k vysněné práci, je však zásadní. Můžeme Vám poradit, vést Vás a připravit na profesionální dráhu. Přijďte a přesvědčíte se sami.

Lektor: Jana Hrubanová (pracovní agentura INDICADA)


Kvízové odpolednes Hankou
Pondělí 14.1. 2019, 16:00 – 17:00
Napomáhá zachovat si maximální myšlenkovou kondici, orientaci a smyslové funkce. Slouží jako prevence demence či Alzheimerovy choroby. Přijďte si vyzkoušet, jak fungují Vaše smysly a v čem byste jim mohl/a pomoci.
Lektor: Mgr. Hana Vlhová


Potíže s močovými cestami a jak na ně klasicky i alternativně

Čtvrtek 17. 1. 2019 v 15:00       
Nově připravený cyklus přednášek, věnovaný v každém měsíci jednomu konkrétnímu orgánu v těle. Přednáška, zaměřená na somatickou příčinu onemocnění močových cest a využití klasické moderní medicíny v návaznosti na duchovní aspekty tohoto postižení a léčbu alternativními metodami. Na tuto přednášku navazuje prezentace manželů Hradzských-bylinkářů U chytré horákyně kteří ještě rozšíří možnosti léčby pomocí přírodních produktů a bylinek.

Lektor: Mgr. Hana Vlhová

Kalendář zdraví: leden – močový měchýř

Čtvrtek 17. 1. 2019 v 16:00       
Nově připravený cyklus přednášek, věnovaný v každém měsíci jednomu konkrétnímu orgánu v těle, společně s informacemi a radami, jak o konkrétní orgán pečovat, co dělat jako prevenci jeho poškození, případně jak zmírnit či zcela odstranit problémy, související s daným orgánem.

Lektor: manželé Hradzští z bylinkářství U chytré horákyně


Letem Havířovem

Středa 23. 1. 2019  v 16:00       
Chtěli jste se zúčastnit nějaké významné akce a nestihli jste to? Nevadí. Přijďte si společně připomenout významné dny a události, které se udály v Havířově v roce 2018. Den v Havířově ve fotografiích v roce 2018 nám představí kronikářka města, paní Hanka Dvořáková.


Světelné znečištění a hvězdy

Úterý 29. 1. 2019  v 16:00    

Často lze zaslechnout, že hvězdy nejsou ve městě vidět, protože je zde obloha „přesvícená“. Umělé světlo ovlivňuje náš pohled na noční oblohu dvěma způsoby. Jednak znemožňuje našim očím adaptovat (přizpůsobit) se na tmu a dále způsobuje na obloze tzv. světelný závoj. Podívejme se blíže, co to znamená.

Lektor: Marek Kolasa


Kompletní program naleznete zde: http://www.centrumlucina.cz/lucina_leden_2019/

-------------------------------------------------